Generalni sponzor
Specijalni pokrovitelj
 
 
Sponzori
PR partner
 
 

                            

U PRIPREMI JE PROGRAM PREDAVANJA PROLEĆNOG FESTIVALA

ZDRAVLJA 2018. GODINE

festival

********************************************************

 

JESENJI FESTIVAL ZDRAVLJA BEOGRAD 2017.

 

PREDAVANJA

 

četvrtak 2. novembar

 

10.15-11.00 Tribina “Amity”: “Zašto je važno i kako podsticati učešće starijih osoba u društvu?

Nada Satarić, sociolog, Sonja Nikolaevna Lapatanov, balerina, koreograf i pisac

11.00-11.30 Tribina Volonterskog centra “Zvezdara”: “Značaj utvrđene dnevne rutine za senior”

mr Radmila Urošević, socijalna radnica

11.30-12.00 Tribina Crvenog krsta Srbije “Dostojanstveno starenje

Nataša Todorović, psiholog

12.00-12.20 “Ajurveda u podmladjivanju

dr sci med. Lela Ilić, epidemiolog, ajurvedski lekar

12.20-12.40 “Živeti sa dijabetesom, ja to mogu

prof. dr Predrag Đorđević, endokrinolog

12.40-13.00 Tribina “Beograd , zdrav grad” RTV Sudio B:

Ishrana dijabetičara”,

dr mr.sci Igor Dimitrijev, internista,DZ “Palilula”;

moderator Jelena Petrović

13.00-13.20 “Istine i zablude oko holesterola i masnoća u krvi,

kao i značaj dijagnostike stanja krvnih sudova”

prof . dr Višeslav Hadži Tanović, kardiolog

13.20-14.00 Tribina Udruženja bubrežnih bolesnika:

Značaj saradnje doktora i pacijenta na dijalizi”

prim. dr Ljubinko Todorović

14.00-14.30 “Enzimi su nosioci našeg života”

prim. dr mr.sc. med Mirjana Babić Simić

14.30-15.00 “Uloga suplemenata u detoksikaciji organizma

Dr Nina Rajčević International Health

15.00-15.20 “Zimska apoteka”,

dr Ema Gruška, Galenika

15.20-16.30 Tribina VMA i “Politike”:

Pravilna ishrana i održavanje telesne težine”,

mr sc.med Tatjana Mraović, spec. higijene-dijetolog

“Koronarna bolest sa kardiohirurškog aspekta”

asistent dr sc.med. Petar Vukićević, kardiohirurg;

“Koronarna bolest sa kardiološkog aspekta

asistent dr Nemanja Đenić, interventni kardiolog; moderato

Danijela Davidov Kesar

16.30-17.15 Tribina Klinike za psihijatrijske bolesti “Dr Laza Lazarević”:

“Unapređenje mentalnog zdravlja”

Zorana Filipović, spec. medicinske psihologije

17.15-17.35 “Čovek je čoveku lek”,

Desimir Ivanović, psihoterapeut

17.35-18.00 “Detoksikacija na balkanski način

prof dr sc. Staniša Stojiljković

18.15-18.45 “Detoksikacija makrobiotičkom ishranom”

promocija knjige prim. dr. sc. med Nine Bulajić

18.45-19.10 Tribina Udruženja „50 plus”

“Ishrana za dugovečan život”,

dr sc. med  Ivana Šarac, specijalista higijene i ishrane

19.10-19.30 “Art terapija i zahvalnost u programima šumske medicine

prim. dr Gorana Isailović

19.30-19.50 “Aromaterapija u ajurvedskoj medicine”

Natasja i Branko Čičić

 

petak 3. novembar

 

9.30-10.30 Panel diskusija

Održivost sistema zdravstvene zaštite i alternativna medicina”,

moderatori prof . dr Vuk Stambolović, prof dr.Snežana Simić

10.30-11.30 Tribina za mlade:

Projekat “Budućnost #za5” – radionica “StartUp #za5”

Tribina :Aktuelnosti

11.30-12.30 Institut za javno ydravlje Srbije “Dr Milan Jovanović Batut”

“Prevencija zaraznih bolesti u zajednici”

dr Mirjana Tošić, spec. socijalne medicine

dr sci. med. Katarina Boričić, spec. socijalne medicine,

dr sci. md. Jelena Gudelj-Rakić, specijalista higijene

Zorka Zeba dipl. menadžer u zdravstvu

12.30-13.15 “Primena nove tehnologije u izradi posebnih proizvoda

bez glutena, kao odgovor na probleme osoba sa celijakijom

dr sci Dajana Poleksić, prehrambeni tehnolog

13.15-13.30 “Novi izvori DHA i njihova upotreba u podršci

pravilnom razvoju dece”, “4 you farma”

13.30-14.15 Tribina portala “Aska”

Neinvazivni prenatalni testovi”, Milica Filipović Stankovic, genetičarka;

“Budi fit mama”, Iva Noveski, fitness trener;

“Ne zapostavite vaše telo u trudnoći i pripremite se za fizološki porođaj”

Marija Živković, babica

14.15-14.30 Udruženje “Šansa za roditeljstvo

14.30-15.45 Tribina RTS i “Politike”

“Karcinom larinksa”

prof . dr Jovica Milovanović , Klinika za ORL KCS;

“Karcinom prostate”,

prof. dr Aleksandar Vuksanović, Klinika za urologiju KCS;

a"“Alergije - simptomi, dijagnostika i terapij

prof. dr Sanvila Rašković, Klinika za alergologiju i imunologiju KCS

“Operacija kila”, prim. dr Vladimir Cijan, Hernija servis KBC “Zvezdara”

; moderator dr Ivana Božović

15.45-16.15 Tribina Udruženja “Zajedno za novi život”

“Značaj transplantacije”,

dr Emilija Nestorović, načelnica

Odeljenja za transplantaciju srca kardiohirurgije KCS

Mladen Todić, pacijnt sa presađenom jetrom,

pacijenti koji čekaju transplantaciju

16.15-16.45 Predavanje dr Vojina Ristića, Poliklinika “Beograd”

16.45-17.15 Tribina dr Nade Macure: “Komunikacija u zdravstvu”

17.30-18.00 “Depresija i njena lica”

dr Sanja Kaluđerović, psihijatar Klinika “Dr Laza Lazarević”

18.00-19.00 “Posledice NATO bombardovanja i prevencija

prof . dr Dana Grujičić, neurohirurg

19.00-20.00 Tribina lista “Blic”:

“Bolest nije prepreka za život”:

Prof.dr Snežana Rakić, Nadja Higl, šampionka u plivanju,

Marko Braković, psihoterapeut

 

 

Program na bini

Kulturom do zdravlja”

 

Četvrtak, 2. novembar

10.00 Pozdravna reč

10.05 Vrtić „Hajdi” Predškolske ustanove „Rakovica” i

Srednja zanatska škola u saradnji sa DZ „Rakovica” i RTV „Studio B”

10.30 Baletska škola „Luj Davičo”

11.05 Svečano otvaranje

12.00 Predstava „Plava ptica”, režija Irfan Mensur

13.00 „Fortuna Rota”, umetnička škola

13.30 Terapeutske slike Zorana Tenšića i body art „Čovek kao skulptura”

14.00 Ritmika, Ritmičko-plesni studio „Olimpia”

14.30 “Timbao Cubano”

15.00 Članovi udruženja „ MOTO” – Nataša Jović Trivić-

mecosopran, Gorana Ćurgus- harfa, Marija Lazić- oboa

15.30 Fondacija Nušić i Klub aforističara Nušić fondacije

16.00 Baletski studio „Balet art” – značaj baleta na zdravlje dece

17.00 Predstava „Petrijin venac” , Anita Stojadinović

18.00 Vesna Dimić i Biljana Petković, vokalni solisti Radio Beograda

i ansambl „Gledanice”

19.00 KUD „Branko Cvetković

Petak, 3. novembar

10.10 Predškolska ustanova „Čukarica”

10.30 Ples za dušu “Sokolsko društvo Beograd Matica”

11.00 “Lana Tafl” – strip igra o borbi protiv falsifikovanih lekova,

Pavle Zelić, Agencija za lekove i medicinska sredstva Srbije

12.00 “ Muzikom do zdravlja" , Dubravka Malohodžić,

Žena plus i sopran Jovana Ćurović , solistkinja opere "Madlenijanum"

i članica JeNeJArta

12.30 Mali umetnici iz vrtića “Vila ,PU „Dečji dani”

13.00 Koreografije, Nacionalna fitness asocijacija Srbije i „Beo gym”

13.30 Farmanova i Mirjana Bobić Mojsilović

14.00 Kulurni centar Čukarica - klasičan i Jazz Balet

15.00 Promocija knjige „Post – put u život”

dr Vesne Dimitrijević Srećković, endokrinologa KCS

16.00 Baletski studio “ Kostjukov& Dragičević”

16.30 “Lora – put mladosti i zdravlja”, dr Larisa Fotina iz Moskve

17.00 Baletski studio “Balet art” - rekreativni balet dobar za svakoga

17.30 Verica Ilić, istoričar umetnosti, slikar i pesnik

18.00 Baletski studio “Pirouette”

18.30 Udruženje lekara-pisaca “ Vidar”

19.00 Koncert grupe “Đura i mornari”

20.00 Zatvaranje festivala

 

 

 



 



 

 





 

 


 
 
 
 
 
Pokrovitelji